Hakkımızda

 Bugün Futar firmasının iki laboratuvarı, birkaç ülkede temsilcilik ağı ve büyük kalkınma planları var.Herşey 2004’te, Ukrayna’nın Zaporizhzhia şehrinde küçük bir laboratuvarda başladı. Miselyum üretimi teknolojisini geliştiriyorduk ve ürünlerimizin kalitesini ön plana koyuyorduk. Bu nedenle, müşterilerimizin sayısı büyüdü, laboratuvar da büyüdü: şimdi Zaporizhzhia laboratuvarında yılda 1 milyon litre miselyum üretiyoruz ve 2018 yılın yaz aylarında üretimimizi 600.000 litreye kadar artırmayı planlıyoruz.

Benzersiz bir bilgisayar destekli kalite kontrol sistemini icat ettik ve uyguladık: miselyumu içerek her paket bireysel bir barkoda sahiptir ve bu paketin oluşturulma ve tüketiciye kadar tedarik geçmişini net bir şekilde görebiliriz. Aynı miselyum partisi farklı üreticileretedarik ediliyor, dolayısıyla farklı üretim koşullarında aynı miselyum verimliliği karşılaştırabiliriz. Sonuçları analiz ederek teknisyenlerimiz diğer müşterilere göre daha düşük verimliliği rastlanan mantar yetiştiricilerine tavsiyelerde bulunuyorlar.2014 yılında firma Futar  Rusya’nınRostov Bölgesi’nde bulunan Millerovo şehrinde yıllık 1.1 milyon litre kapasite olanmiselyumu üreten ikinci bir laboratuvar kurmuştur. 2018 yaz aylarındaekipmanları modernize etmeyi ve üretimi yılda 1,5 milyon litreye çıkarmayı planlıyoruz. Planımızda2018 baharında Novosibirsk’de üçüncüolacak, yılda 1 milyon litre miselyum kapasitesine sahipolan yeni bir laboratuvarı kurmak. 2018’de Ukrayna’da Kiev, Odesa ve Lviv’de soğutucu depolarıinşa etmek planlanmaktadır.

Rusya’damiselyum tedariki uzun mesafeler nedeniyle mantar yetiştiricilerine çok kısa süre içindeetmek zordur.Müşterilerimize taze miselyum sunabilmek için kendi depolarımızı ve buzdolaplarımızıiçeren iki temsilcilik açtık: Moskova ili, Elektrostal şehri ve Novosibirsk temsilciliği (bunun üzerine biz üçüncü bir laboratuvar kurmayı planlıyoruz).

2018’de Ekaterenburg’da bir buzdolabı açışı planlanıyor.Ayrıca Futar markası Türkiye’de de biliniyor — 2013 yılından itibaren FUTAR GIDA temsil ofisimiz,İstanbul’daki soğutmadeposundançubuk üstünde ve tahıl miselyum mantar yetiştiricileretedariki sağlıyor. 2018’de başka bir şehirde, Antalya’da bir depo açmayı planlıyoruz. Aynı zamanda bizim markamıza ait miselyumGürcistan’dabulunan FUTAR GEORGIA’danda satın alınabilir.

 

2018’de, Moldova’da miselyum satışı yapacak bir şirketi açmayı planıyoruz.

 

Mükemmel kalitede olan miselyum alabilmeniz için gelişiyoruz ve büyüyoruz.